Jdi na obsah Jdi na menu
 


Krémy a polevy

article preview

Čokoládový krém

 

Ingredience: 200ml smetany 33%, 2 žloutky, 350g moučkového cukru,100g holandského kakaa, 100g

Omegy, 500g másla,

První den si nachystáme kakaový základ.

Postup: jako první si v misce smícháme kakao s moučkovým cukrem. Do hrnce dáme smetanu, žloutky a Omegu. Zahřejeme a mícháme, dokud se Omega nerozpustí. Potom postupně za stálého míchání přisypáváme směs kakaa a cukru. Vznikne nám tmavě hnědý kakaový základ, který asi minutu necháme povařit. Necháme zchladnout a vložíme do lednice tak na 2 hodiny a vytáhneme. Necháme do druhého dne při pokojové teplotě.

Druhý den: vyšleháme obě másla, která mají také pokojovou teplotu, postupně k nim přidáváme po dvou lžících kakaové hmoty a zašleháváme. Krém vystačí na dort o velikosti 26cm.

Vložka do všech krémů

100g másla, 100g hladké mouky uděláme zásmažku, smažíme cca 15 minut na mírném ohni. Po vychlazení použijeme jako základ do máslového krému. Můžete vložit do mrazáku a použít podle potřeby.

 

Karamelový krém

Ingredience: 1 plechovka cca 400g slazené mléko, 200ml mléka, 2 lžíce hladké mouky, 1 vanilkový cukr, 250g másla, 80g moučkového cukru.

Postup:200ml  mléka, hladkou mouku a vanilkový cukr promícháme a uvaříme na kašičku. Máslo vyšleháme s moučkovým cukrem, postupně přidáváme zkaramelizované mléko a kašičku.

 

Čokoládový krém

Ingredience: 200ml mléka, 2 lžíce hladké mouky, 2 lžíce cukru krupice, 250g másla, 150g moučkového cukru, 100g čokolády na vaření.

Postup: mouku, cukr krupice promícháme, přidáme do mléka a za stálého míchání uvaříme kašičku, ještě do horké přidáme nalámanou čokoládu a umícháme do rozpuštění. Máslo ušleháme s moučkovým cukrem do pěny a postupně přidáváme vychlazenou kaši.

 

Krém do listových trubiček

Ingredience: 225g krémového sýru Philadephia, 300ml smetany ke šlehání, 2 vanilkové pudinky, 700ml mléka, 4 lžíce cukru, 1 vanilkový cukr, 100g moučkového cukru, ztužovač šlehačky.

Postup: uvaříme pudink a vychladíme, šlehačku vyšleháme do tuha. Do krémového sýru zamícháme moučkový cukr, přidáme pudink a nakonec ušlehanou šlehačku. Dá se použít na roládu, piškot na plechu, pudinkáče.

 

Šlehaný krém na dort máslový

 

Ingredience: 500g másla, 4 celá vejce, 250g cukru krupice.

Postup: jeden větší hrnec s vodou, druhý menší, který vložíme do většího, ale aby nebyl ponořený ve vodě. Hrnec postavíme na oheň i s menším, ve kterém máme vejce s cukrem. Začneme šlehat na nejnižší stupeň. Voda se zatím ohřívá, vzniká pára a ta zahřívá šlehaná vejce. Šleháme tak dlouho až vznikne hustá hmota, asi 15 minut celkem. Sundáme hrnec a občas prošleháme. Když se teplota trochu sníží, zašleháme postupně jedno nakrájené máslo. Až bude mít krém pokojovou teplotu, zašleháme postupně i druhé máslo a dobře vyšleháme.Můžete udělat z poloviční dávky a použít na vánoční cukroví. Přidáte kakao, čokoládu, oříšky, kávu a podobně. Krém dlouho vydrží.

 

Čokoládový krém

 

Ingredience: 5 vajec, 250g másla(Hera s máslovou příchutí), 100g čokolády na vařen , 150g cukru krupice.

Postup: celá vejce s cukrem šleháme nad parou do zhoustnutí a pak prošleháváme do vychlazení. Když se teplota trochu sníží, přidáme nastrouhanou čokoládu a prošleháme, až se rozpustí. Po úplném vychlazení zašleháme do másla.

 

Krém z Olé pudinku vanilkový

 

Ingredience: 2 vanilkové pudinky Ole, 3lžíce moučkového cukru, 400ml mléka, 500g másla nebo Hery.

Postup: ušleháme si máslo, do vysoké misky nalijeme mléko, přidáme cukr a nasypeme dva pudinky Ole. Šlehačem ušleháme dle návodu. Ušlehaný pudink po lžících zašleháme do připraveného másla. Je hotovo. Poznámka, místo vanilkového pudinku použijte další příchutě a krém bude pokaždé jiný.

 

Krém s příchutí koňaku

 

Ingredience: 250ml mléka, 100g moučkového cukru, 1 lžíce Solamylu, 1 lžíce polohrubé mouky, 250g másla, 5 lžic vaječného koňaku.Uvaříte všechny suroviny kromě másla a koňaku. Vaříme asi 10minut do zhoustnutí. Po vychladnutí po částech zašleháte do másla i vaječný koňak. Množství na malý dortík.

 

Tvarohový krém

 

Ingredience: 2 vanilkové pudinky, ½ l mléka, 3 lžíce cukru krupice, 500g kvalitního tvarohu, 250g másla, 1 lžíce rumu.

Postup: Nejdříve uvaříme oba pudinky i s cukrem v ½ l mléka, ještě do horkého pudinku postupně zašleháme máslo, pak po částech přidáme tvaroh a rum. Toto množství stačí na piškot 30x40.

 

Univerzální krém

 

Ingredience: 5 vajec, 200g jemný krystal, 1 vanilkový cukr, 370g másla, nějakou příchuť-rum, kakao apod.

Postup: vejce a cukr šleháme ve vodní lázni do zhoustnutí, odstavíme a ještě dále šleháme až do vychlazení. Do této hmoty postupně zašleháváme máslo ( musí mít stejnou teplotu, jako ušlehaná vejce) a příchutě.

 

Kokosový krém

 

Ingredience: 200g jemného kokosu, 250ml smetany ke šlehání, 250g moučkového cukru, 500g másla.

Postup: kromě másla dáme suroviny do kastrůlku a uvaříme asi 5 minut. Odložíme do druhého dne. Nedávejte do lednice. Máslo našleháme a postupně přidáváme připravenou směs.

 

Nugátový krém

 

Ingredience: 500g másla,200g nugátu, 2 čokoládové pudinky, 250g cukru, ½ l mléka.

Postup: z mléka, pudinků a cukru uvaříme pudink, dle návodu. Do horkého pudinku zamícháme nugát, úplně se rozpustí. Po vychlazení zašleháme postupně do našlehaného másla. Množství je na větší dort, nebo řezy.

 

Čokoládový krém

 

Ingredience: 400ml smetany ke šlehání, 2 polévkové lžíce Solamylu, 250g másla, 100g čokolády na vaření, 1 lžíce 100% tuku, 2 polévkové lžíce moučkového cukru.

Postup: do smetany dáme cukr, solamyl a vaříme asi 2 minutky. Uvařili jsme si něco jako pudink. Odstavíme z ohně, přidáme nalámanou čokoládu, 100% tuk a mícháme tak dlouho až se rozpustí. Za občasného míchání vychladíme. Do vychlazeného pudinku po částech zašleháme měkké máslo.

 

Čokoládový krém II

 

Ingredience: 200g čokolády na vaření, 100ml vody, 1 kávová lžička kávy, 6 lžic meruňkové marmelády, 100g moučkového cukru, 500g másla.

Postup: nejdříve zalijeme vařící vodou kávu, do vodní lázně dáme kastrůlek, nasypeme cukr a zalijeme horkou kávou -5 polévkových lžic - mícháme, až se cukr rozpustí, pak přidáme nalámanou čokoládu, zase mícháme, až se rozpustí a nakonec přidáme meruňkovou marmeládu. Vše spolu dobře promícháme. Už nenahříváme kastrůlek. Směs bude trošku tužší. Necháme vychladit. Máslo ušleháme a postupně zašleháme do směsi.

 

Základní krém

 

Ingredience: 250g másla, 400ml mléka, 5 lžic polohrubé mouky, 1 vanilkový cukr, 200g moučkového cukru.

Postup: do mléka nasypeme oba cukry a mícháme do rozpuštění, můžeme mírně nahřívat. Vsypeme mouku a uvaříme kaši. Nevaří se dlouho, jen do zhoustnutí. Necháme vychladit. Nakrájené máslo postupně zašleháme do kaše. Máslo i kaše by měli mít stejnou teplotu.

Toto množství je na plát velikosti plechu, nebo ze dvou dávek na velký dort. Dlouho vydrží.

 

Karamelový krém

Ingredience: 1 plechovka slazeného kondenzovaného mléka, 500g másla. Používám do kornoutků, "vánoční pečení".

Postup: den dopředu si uvaříme ponořené ve vodě slazené mléko asi 2 hodiny. Otevřeme až další den. Po uvaření má krásnou krémovou barvu. Nakrájené máslo trochu prošleháme a pak po částech přidáváme mléko. Krém dlouho vydrží.

 

Vanilkový krém

 

1/2 l mléka, 120 g krupicového cukru, 2 vanilkové pudinky, 400 g másla, vanilkový cukr.

V mléce uvaříme oba pudinky i s cukry. Občas promícháme, aby se neudělal škraloup. Do vychlazeného pudinku přišleháme nakrájené máslo pokojové teploty. Je hotovo.

 

Náplň do košíčků

 

Ingredience: 200g namletých piškotů, 500ml mléka, 150g moučkového cukru, 150g nastrouhaných vlašských ořechů, 1 lžíce rybízové marmelády, 1 lžíce rumu.

Postup: do mléka dáme cukr, ořechy a necháme povařit asi 10 minut. Do vychlazené hmoty přidáme piškoty, marmeládu a rum. Když je směs, řídká přidáme piškoty.

Poleva:150g čokolády na vaření a 60g ztuženého tuku rozpustíme ve vodní lázni a poléváme naplněné košíčky.

 

Náplň do oříšků

 

Ingredience: 150g mletých ořechů, 50g piškotových drobečků, 1 čerstvý žloutek, 60g moučkového cukru, 125g másla, lžička rumu.

Postup: měkké máslo ušleháme s cukrem a žloutkem, přidáme ořechy, piškotové drobečky a rum, promícháme.

 

Maková nádivka

 

150 g máku - 150g mléka - 5 pol. lžic krupicového cukru - 1 vanilkový cukr - skořici - citrónovou kůru.

Postup: mléko přivedeme k varu, vsypeme mák a vše ostatní a stáhneme oheň, stále mícháme, rádo se připaluje.

 

Krém, který se nesráží

 

Ingredience: 250 ml vody, 4 lžíce hladké mouky, 4 lžíce vanilkového pudinku, 4 lžíce moučkového cukru, 2 žloutky, 250 g másla, 1 dl rumu, 1 lžička kakaa

Postup: do studené vody zašleháme žloutky, mouku, pudink a cukr.

Vše dobře promícháme a uvaříme jako pudink. Za stálého míchání přivedeme k varu a odstavíme, občas promícháme. Necháme dobře vychladnout.

Než nám pudink vychladne, utřeme do pěny 250 g másla, přimícháme vychladlou pudinkovou hmotu, 1 lžičku kakaa, 1 dl rumu a důkladně ušleháme.
Všechny suroviny musí mít pokojovou teplotu. Tento krém se nesráží, dobře drží a je dobrý.

 

 

Polevy

 

 

Čokoládová poleva

 

Ingredience: 100g čokolády na vaření, 50g 100% tuku (Stella, Iva).

Čokoládu s tukem rozpustíme ve vodní lázni. Tato poleva je tuhá po schlazení a proto se hodí na konce rohlíčků, trubiček a zdobení cukroví.

 

Čokoládová poleva ne jen na cukroví

 

Ingredience: 250g ztuženého tuku (Omega, Iva) 150g čokolády na vaření, 1 ledové kaštany, 100g kakaa.

Postup: všechny suroviny rozpustíme ve vodní lázni a umícháme dohladka, nevaříme.

 

Kakaová poleva na řezy

 

Hodí se všude tam, kde nechceme, aby se nám při krájení lámala.

 

Ingredience: 150g ztužený tuk ( Iva, Lando), 60g másla, 140g mletého cukru, 4 lžíce čokoládového pudinku, 4 lžíce kakaa, 6 lžic vody.

Do kastrolku dáme studenou vodu, pudink a rozmícháme, přidáme cukr a mícháme, až se cukr rozpustí, pak dáme ještě kakao a nakrájené tuky. Kastrůlek vložíme do druhého s vodou ( vodní lázeň) a zahříváme, až se vše rozpustí. Nezapomeňte průběžně míchat asi 20minut. Poleva nesmí vařit a neměla by být moc horká.

 

Pomerančová poleva

 

Můžete použít na drobné cukroví, povrch dortu, řezy.

Ingredience: 250g moučkového cukru, 2 polévkové lžíce horké vody, 2 pol. Lžíce pomerančové šťávy

Postup: do cukru přidáme vodu se šťávou a vařečkou mícháme tak dlouho až vznikne hustá hmota. Trvá to asi 20 minut. Pokud ji uděláte dříve než ji použijete, přikryjte ji mokrou utěrkou a dejte do ledničky. Můžete ještě vložit do mikrotenového sáčku. Zůstane pořád vláčná.

 

Cukrová poleva

 

Ingredience: 80gr moučkového prosátého cukru, 80gr másla, 1 lžíce mléka, 1 kávová lžička škrobu ( Maizena, Solamyl).

Postup: všechny suroviny smícháme a dáme s kastrůlkem do vodní lázně. Mícháme jen do rozpuštění.

 

Bílková poleva na perníčky

 

Ingredience: 1 bílek - 150gr moučkového cukru - 1 malá lžička citronové šťávy.

Postup: nejdříve si prosejeme aspoň dvakrát cukr (nachystáme si větší množství, kdyby bylo třeba dosypat více než je uvedená dávka) a přidáme bílek. Ten by měl být úplně čirý, bez takové té husté složky. Mícháme asi tak 20 minut. Poleva bude krásně bílá a měla by pomalu stékat z vařečky. Je-li řídká, přidáme cukr a znovu chvilku mícháme. Je-li hustá, přidáme trošku citronové šťávy.

Jak uchováme polevu do dalšího dne. Nejlépe v porcelánové misce. Namočíme utěrku, vykroutíme a misku s polevou přikryjeme. Vložíme do mikrotenového sáčku a dáme do lednice na horní příčku, aby nezmrzla. I když s ní pracujeme, mějte ji přikrytou mokrou utěrkou.

 

Čokoládová poleva od mistra kuchaře

 

Ingredience: 40g 100% tuku, 100g čokolády

Na čokoládovou polevu dáváme vždy asi 1/3 100% tuku z čokolády. To znamená, když máme 200g čokolády, přidáme 70g tuku. Polevu nikdy nesmíme vařit. Čím déle mícháme, tím je poleva lesklejší a měla by mít teplotu asi 37°C.

 

Čokoládová poleva

 

Ingredience: 100g čokolády na vaření, 2 x tyčinka kaštany, 1dl smetany, nebo 1dl mléka.

Postup: všechny suroviny smícháme a dáme s kastrůlkem do vodní lázně. Mícháme jen do rozpuštění. Dobře se roztírá. Není úplně tvrdá, dobře se krájí.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář